Niestandardowe typy schodów

Data dodania: 18.04.2017


Zaprojektowanie funkcjonalnych i stylowych schodów to niesamowicie trudne zadanie. Coraz więcej osób decyduje się opracowanie własnego projektu schodów, nie korzystając z gotowych wzorów. Proces ten dał początek wielu nowym stylom w architekturze. Przedstawiamy niestandardowe typy schodów, które wyróżniają się swoją niecodzienną strukturą.

SCHODY TRÓJBIEGOWE

Stosowane w bardzo dużych przestrzeniach, elegancie i funkcjonalne. Dzięki dwóm spocznikom i krótkim biegom są bardzo wygodne w użytkowaniu. Konstrukcja gwarantuje również wysoki poziom bezpieczeństwa, jednak przez to, że pochłania tak dużo miejsca, jest rzadko stosowana w domach jednorodzinnych oraz mieszkaniach. Wykonanie takich schodów jest niezwykle złożonym procesem, dlatego jeśli zdecydujemy się na zastosowanie tej konstrukcji w naszym domu, warto zlecić wykonanie projektu doświadczonemu producentowi schodów.

SCHODY TENO

Nietypowa konstrukcja, charakteryzująca się tym, że jest prawie niewidocznym elementem wystroju wnętrza. Niemalże ukryte w ścianie schody idealnie wpisują się w modny styl minimalistyczny. To, co wyróżnia ten typ konstrukcji to brak balustrady oraz podstopni, przez co ich użytkowanie może okazać się problematyczne.

SCHODY WACHLARZOWE

To kolejny typ schodów, które zajmują duża miejsca i sprawdzają się jedynie w pomieszczeniach o sporej powierzchni. Ich wygląd jest wyjątkowy, a zastosowanie takiej konstrukcji we wnętrzu może być bardzo efektowne. Warto zauważyć, że ten typ schodów jest niezwykle wygodny w użytkowaniu. Połączenie komfortu i niepowtarzalnego stylu stanowi idealne dopełnienie dla eleganckiego domu.

SCHODY ZABIEGOWE

Ze względu na swoją małą powierzchnię były bardzo często stosowane. Jednak skomplikowana konstrukcja i ogólna niewygoda zadecydowały o spadku popularności. Nie da się jednak nie docenić piękna niestandardowej struktury. Ten typ konstrukcji może zostać zastosowany w praktycznie każdym domu, pod warunkiem, że szerokość stopni wyniesie co najmniej 0,25m.

Podczas wybierania odpowiedniego typu schodów, musimy mieć na uwadze, że nie każda konstrukcja zadziała w naszej przestrzeni. Dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalistów i zlecić wykonanie schodów doświadczonej firmie, takiej jak wycenaschodow.pl, która zapewnia profesjonalnie usługi CNC oraz doradztwo.