Planujesz budowę domu piętrowego? Dowiedz się jakie masz do wyboru rodzaje schodów!

Data dodania: 03.01.2018


Z pewnością nie raz widziałeś w różnego rodzaju domów schody drewniane. Przyszedł czas na budowę Twojego własnego domu i zastanawiasz się który model będzie dla ciebie najlepszy? Niestety podczas takie wyboru jak projekt schodów możesz natrafić na kilka istotnych niedogodności.

Warto pamiętać, że już od wielu lat schody są elementem wystroju domu – nie mają tylko funkcji użytkowych, dlatego oprócz kwestii wygody użytkowania i bezpieczeństwa dla mieszkańców ważne jest to, jak schody będą prezentowały się wśród Twoich mebli i dekoracji. Pamiętaj też, że nie każdy model schodów będzie odpowiedni dla każdego wnętrza – producent schodów dzięki wieloletniemu doświadczeniu może pomóc ci w doborze tych, które najlepiej będą sprawdzały się w twoim domu. Weźmie pod uwagę także metraż – istnieją schody odpowiednie do małych domów. Musisz wiedzieć, że nawet jeśli dysponujesz dużą ilością przestrzeni bo twój dom został zbudowany z myślą o dużej rodzinie – schody nie powinny  być przytłaczającym elementem wnętrza, a jedynie dodatkiem do niego. Schody drewniane mogą być naprawdę stylowe i przyciągać wzrok wszystkich osób odwiedzających twój nowy dom. Zapoznaj się z ich rodzajami, aby podjąć najlepszą możliwą decyzję!

Pierwsza propozycja to schody jednobiegowe – niestety zajmują one dość dużo miejsca, dlatego lepiej sprawdzą się wśród otwartych przestrzeni domu. Ich wygląd nie wyróżnia się niczym wyjątkowym, dlatego nie są one najpopularniejszym wyborem. Nie znaczy to jednak, że nie mają zalet – są bardzo bezpieczne, a także komfortowe w użytkowaniu, dlatego mimo wszystko warto rozważyć ich wybór.

schody na wymiar

Kolejna możliwość to schody zabiegowe, które charakteryzują się zmianą kierunku przy podstawie, dzięki czemu umożliwiają dobre zagospodarowanie miejsca w domu. Prezencja schodów zabiegowych jest naprawdę okazała, dlatego tutaj również warto postawić na nie w przypadku większych domów, które posiadają jedną długą ścianę, na której można zamontować schody.

Chciałbyś, aby projekt schodów wyróżniał się wśród innych? Wybierz schody wachlarzowe, które łatwo można pomylić ze schodami krętymi. Jakie są ich plusy? Z pewnością duża oszczędność miejsca, która sprawdzi się w małych domach. Jeśli jednak masz duży dom – takie schody również będą pasowały do jego wystroju.

producent schodów – oferta

Ostatnia nasza propozycja to właśnie schody kręte. Przez wzgląd na ich niebanalny wygląd, taki projekt schodów doda wnętrzu efektownego wyglądu. Zarówno otwarte domowe przestrzenie, jak i ciasne pomieszczenia dobrze będą wyglądały ze schodami krętymi. Jest to świetna alternatywa dla dużych i masywnych schodów, jednak nie będą one najlepszym wyjściem jeśli w domu mieszka osoba starsza lub małe dzieci.