Schody drewniane czy betonowe?

Data dodania: 02.06.2016


Wnętrze domu powinno być przytulne, eleganckie i oddawać preferencje i gusta mieszkańców domu. Jednym z kluczowych dylematów, przed którymi stają właściciele nieruchomości jest wybór materiałów wykończeniowych, podłóg, ścian oraz schodów. Decyzja o tym, jak mają wyglądać te ostatnie powinna być dobrze przemyślana, głównie ze względu na to, że ewentualna wymiana czy remont schodów może być dość problematyczny, a czasem wręcz niemożliwy.

Podstawową decyzją przy projektowaniu i wycenie schodów jest wybór pomiędzy schodami drewnianymi a żelbetonowymi. W tym przypadku czasu na zastanowienie się nie ma zbyt wiele, ponieważ, jeśli chcemy w naszym domu mieć schody betonowe, muszą one być wykonane jeszcze na etapie budowy domu, przed ukończeniem etapu surowego zamkniętego. Wtedy właśnie wykonuje się  Zaletą takiego rozwiązania, że jeszcze w trakcie budowy można swobodnie przemieszczać się między kondygnacjami, bez potrzeby polegania na tymczasowych rozwiązaniach.

Schody betonowe mają to do siebie, że ze względu na materiał, z jakiego są wykonane, wizualnie mogą przytłaczać wnętrze. Niestety to sprawia, że w domach o mniejszym metrażu schody betonowe nie sprawdzają się najlepiej. Jeśli zastanawiamy się czy w naszym domu można zastosować schody betonowe warto poradzić się architekta lub poprosić o wstępną wycenę schodów i projekt, który rozwieje wszelkie wątpliwości.

Fado Szczecin Wypożyczalnia

Schody drewniane mają tę przewagę nad betonowymi konstrukcjami, że mogą być zaprojektowane w taki sposób, aby w maksymalnym stopniu wykorzystać przestrzeń wokół schodów. Dzięki temu, zwłaszcza w niewielkich przestrzeniach można wygospodarować dodatkowe, funkcjonalne miejsce, w zależności od potrzeb mieszkańców. Propozycje można uzyskać na etapie konsultacji z firmą, która zajmie się także projektem i wyceną schodów.

Krytycy schodów samonośnych wykonanych z drewna wskazują, ze jest to rozwiązanie mniej trwałe. Naturalnie jeśli chodzi o surowce, trudno kłócić się z tym, że drewno mogłoby pokonać beton, jednak drewniane schody na pewno nie są inwestycją jednorazową, krótkotrwałą. Wykonane z dobrej jakości materiałów, zaprojektowane na indywidualne zamówienie (wycena schodów Szczecin) i zamontowane przez fachowców będą służyć przez lata. Żeby jeszcze bardziej wydłużyć ich żywotność warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji.


Schody na zamówienie – producent Szczecin: wycenaschodow.pl.

Brykieciarki