Schody drewniane – jakie są ich podstawowe zalety? Poznaj je wszystkie!

Data dodania: 03.01.2018


Jesteś w takcie budowy domu piętrowego? Musisz być świadomy tego, że przed tobą wybór schodów. Myślisz, że to nic trudnego? Być może dawniej tak było, jednak teraz schody nie są wyłącznie domowym przedmiotem użytkowym.

Projekt schodów może założyć model zlokalizowany w środku budynku, bądź też na zewnątrz – takie rozwiązanie pojawia się coraz częściej we współczesnym budownictwie. Bądź świadomy także tego, że producent schodów – zwłaszcza taki z wieloletnim doświadczeniem otworzy przed tobą katalog pełen możliwości. Wiele modeli schodów wymaga sporej przestrzeni i łatwo je zauważyć wśród innych elementów domu. Właśnie dlatego powinny one wyróżniać się świetnym designem i być wykonane z eleganckich, a także trwałych materiałów.

Maszyny stolarskie

Jakie jest podstawowe zadanie, jakie muszą spełnić każde schody? To umożliwienie mieszkańcom domu wygodnego wchodzenia i schodzenia z piętra. Swoboda przemieszczania się między różnymi kondygnacjami domu jest niezwykle ważne szczególnie w przypadku zamieszkania domu przez dzieci bądź też osoby w podeszłym wieku. Pamiętając o walorach estetycznych schodów, warto zastąpić toporną konstrukcję lekkim modelem schodów. Producent schodów z doświadczeniem wykona takie zamówienie z dokładnością i należytą starannością – zwłaszcza, jeśli będą to schody na wymiar. Zastanawiasz się nad materiałem, z jakiego będą zrobione twoje schody? Popularnością niezmiennie od lat cieszą się różne rodzaje drewna, które dobrze wyglądają wśród wystroju klasycznego, a także w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach.

schody drewniane 

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, każdy doświadczony producent schodów drewnianych będzie miał przygotowaną specjalnie dla ciebie ofertę swoich produktów. Większość schodów będzie zapewne wykonanych z drewna, ponieważ jest to materiał uniwersalny i odpowiedni do różnych rodzajów wyposażenia wnętrza. Podstawową zaletą drewna jest jego nawiązanie do natury, które dobrze wygląda w każdym domu. Innym plusem tego wyboru jest fakt, że drewno z łatwością można łączyć z innego rodzaju materiałami. Jakimi? Tutaj wybór jest prawie nieograniczony – możesz zestawić drewno ze szkłem, metalem a nawet powierzchnią wykonaną z kamienia. To daje ci szansę na stworzenie wspaniałej aranżacji, która będzie odkryciem dla twoich gości.

Jeśli już zdecydowałeś, że schody drewniane to najlepszy wybór do twojego domu – czas na decyzję odnośnie materiału, a dokładnie gatunku drewna, z którego zostaną one wykonane. Gatunki drewna odpowiednie dla budowy schodów to z pewnością rodzime gatunki, jak dąb czy buk, jednak rozważ także wykorzystanie drewna orientalnego, które wyróżnia się niebanalnym wyglądem i zaskakującą trwałością na długie lata. Ciemne wnętrza mogą zostać rozświetlone przez schody o jasnym odcieniu, które będą idealne również do nowoczesnych domów.

schody na wymiar