Schody na konstrukcji metalowej

Data dodania: 31.05.2020


Dom jednorodzinny, który jest piętrowy musi posiadać jakiekolwiek schody. Bez nich nie będziemy w stanie przedostać się na wyższe kondygnacje. Dobrym wyborem są solidne i designerskie schody na konstrukcji metalowej ze stopniami drewnianymi.

Schody na konstrukcji metalowej ze stopniami drewnianymi – materiał budowlany

Niezależnie od tego, czy wybierzemy schody na konstrukcji metalowej ze stopniami drewnianymi, czy też zwykłe konstrukcje drewniane – całość musi być wykonana z solidnego materiału budowlanego. Jakie drewno jest dobre na schody? Najlepszym wyborem będzie rodzime drewno z drzew liściastych. Do wyboru mamy więc dąb, brzozę, jesion, buk, klon, wiśnię, orzech. Dostępne jest również drewno z drzew egzotycznych, jednak jego cena jest większa. Drzewa iglaste, takie jak sosna, wykorzystywane są bardzo rzadko ze względu na swoje złe właściwości. Wybierając drewno na tego typu schody należy również zwracać uwagę na jego klasę jakości. Ta, która jest najlepsza do użytku musi pochodzić z II lub I klasy.

Budowa schodów

Schody na konstrukcji metalowej ze stopniami drewnianymi muszą być zawsze solidnie wykonane, jeżeli mają nam odpowiednio długo służyć. Budowa takich schodów powinna być wykonana przez odpowiednich specjalistów. Warto wiedzieć, że schody powinny składać się z poszczególnych elementów, do których zalicza się bieg, podniebienie, spocznik, podest, stopnicę, podstopnicę oraz policzek. Funkcjonalne i estetyczne schody są obowiązkowym elementem wyposażenia naszych wnętrz.

Schody na wymiar