Wybór schodów kręconych

Data dodania: 28.03.2017


Schody spiralne, potocznie nazywane kręconymi, dzięki swojej wyjątkowej strukturze nadają wnętrzu niesamowity charakter oraz wzbogacają wizualną warstwę domu. Są idealne dla małych przestrzeni, ponieważ nie zabierają dużej ilości miejsca, w przeciwieństwie do tradycyjnych konstrukcji. Jednak wybór odpowiedniego modelu schodów może okazać się problematyczny. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiednie schody kręcone.

W pierwszej kolejności musimy ocenić przestrzeń, w której chcemy zamontować schody spiralne. Jeśli zadecydujemy, czy podejmujemy się montażu zewnętrznego, czy wewnętrznego, możemy przejść do następnego kroku, jakim jest wybór materiału. Musimy z rozwagą podjąć tą decyzję i wziąć pod uwagę wiele istotnych czynników. Schody metalowe mogą zachwycać surowością swojej struktury, jednak schody drewniane to przede wszystkim bezpieczeństwo, ciepło i komfort. W dalszej kolejności musimy wymierzyć odległość między piętrami i określić w przybliżeniu średnicę konstrukcji.

Jednym z najprostszych sposobów na wybranie schodów kręconych jest zakup gotowej konstrukcji, dostosowanej do samodzielnej instalacji. Jednak montaż na własną rękę wymaga umiejętności stolarskich oraz odpowiednich narzędzi. Jeśli czujemy się na siłach możemy podjąć się samodzielnego tworzenia projektu od podstaw, a następnie budowy schodów. Do tego etapu będziemy potrzebowali nie tylko szerokiej gamy materiałów i zestawu narzędzi, ale przede wszystkim umiejętności i cierpliwości.

Winter Holztechnik

Najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie wybranie odpowiedniego producenta schodów i rozpoczęcie z nim współpracy. Po podaniu wymierzonych przez nas parametrów wykwalifikowani specjaliści będą wstanie przygotować wstępne projekty i wizualizacje konstrukcji. Należy pamiętać o tym, że każda profesjonalna firma podejmie się realizacji indywidualnych projektów, dlatego warto naszkicować swój pomysł i przedstawić go fachowcom, którzy na pewno uwzględnia w planie wszystkie nasze sugestie. Jeśli zaakceptujemy wizję projektantów lub dogadamy się przy tworzeniu naszego spersonalizowanego projektu, firma będzie mogła rozpocząć produkcję, a my w efekcie otrzymamy opracowane specjalne dla nas schody na wymiar.

W trakcie projektowania warto pamiętać o tym, aby schody tworzyły integralną  całość z wystrojem pomieszczenia, do którego chcemy je wprowadzić. Niezwykle istotne jest również zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom konstrukcji. Dlatego radzimy, aby nie nosić większych przedmiotów, podczas korzystania ze schodów, a także aby unikać chodzenia po konstrukcji bez odpowiedniego obuwia.

Domy Kołobrzeg